Strona główna » Z czego wynikają problemy z zaburzeniami erekcji?
Z czego wynikają problemy z zaburzeniami erekcji?

Z czego wynikają problemy z zaburzeniami erekcji?

Tak jak każdy z nas jest inny, tak i problemy z erekcją u każdego z mężczyzn to kwestia indywidualna. Problemy z erekcją mogą występować u mężczyzn w zasadzie w każdym wieku, tak i przyczyn mogą być bardzo zróżnicowane. Nigdy nie powinniśmy lekceważyć pierwszych oznak występowania zaburzeń erekcji, gdyż mogą Ne być początkiem groźnych chorób. Ale spokojnie, najczęściej wynikają one ze stresu, złej diety, czy też braku aktywności fizycznej.

Erekcja to usztywnienie i powiększenie się członka, co jest efektem zwiększonego przepływu krwi do prącia. Jest to o tyle istotna kwestia, gdyż umożliwia zbliżenie z partnerką i odbycie stosunku seksualnego. Jeśli pragniesz cieszyć się aktywnością erotyczną, nie bagatelizuj wszelkich oznak zaburzeń erekcji. Problemy z erekcją w młodym wieku są najczęściej efektem stresujących sytuacji, przepracowania, czy też niezdrowego stylu życia. W przypadku osób starszych może to być sygnał zaburzeń ogólnoustrojowych, które wymagają konsultacji z lekarzem specjalistą.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Do najczęstszych przyczyn występowania zaburzeń erekcji można zaliczyć:

 • Złą dietę – konieczne okazuje się wyeliminowanie z diety wszelkich niezdrowych potrwa w tym Fast-foodów, które są źródłem niezdrowych tłuszczy i prostych węglowodanów. Musimy również dodać do naszej diety liczne witaminy i składniki mineralne, które poprawią kondycję naszego organizmu. pamiętajmy również o wzbogaceniu diety o zioła i przyprawy, które pomogą nam w walce z zaburzeniami erekcji. Wybieraj te, w których znajdziesz korzenie żeń-szenia syberyjskiego, liście Damiana, jagody jałowca brazylijskiego, korzenie suma, czy też wierzbownicy, miłorząb, pestki dyni, jak i owoce palmy sabal.
 • Nadmierny stres – w pierwszej kolejności sami powinniśmy wyeliminować z naszego życia czynnik stresowy, a jeśli to nie pomoże zasięgnąć porady specjalisty. Stres jest często wynikiem przemęczenia, zbyt dużej ilości obowiązków, które przenosimy z pracy do domu. Skoncentrujmy się na tym, by nie mieszać życia prywatnego z zawodowym, a być może okaże się, że część czynników stresowych sama zniknie.
 • Zmęczenie – w codziennych obowiązkach powinniśmy odnaleźć równowagę, by nie doprowadzać do zmęczenia zarówno fizycznego, czy też psychicznego. Obydwa są równie groźne, gdyż w konsekwencji poza zaburzeniami erekcji mogą prowadzić do depresji, jak i bezsenności.
 • Braki aktywności fizycznej – to właśnie poprawa naszej kondycji fizycznej ma duże znaczenie w przypadku wydzielania testosteronu, który wpływa na poprawę libido. Co więcej aktywność fizyczna w znacznym stopniu wpływa na poprawę układu krążenia członka, dzięki czemu erekcja okazuje się zdecydowanie łatwiejsza. Zadbajmy o równowagę, abyśmy z kolei nie przesadzili w drugą i nadmiernie nie przeforsowali organizmu. Wprowadź do swojego stylu życia aktywność fizyczną i ciesz się silniejszą i trwalszą erekcją.
 • Używki – musimy sobie zdawać sprawę, że przy jednej wypalonej paczce papierosów dziennie ryzyko wystąpienia kłopotów z potencją wzrasta aż o 75 procent. Jest to wynik przeprowadzonych badań. Ponadto, powinniśmy również unikać spożywania napojów alkoholowych, gdyż one również mają znaczny wpływ na nasz organizm i wywołują problemy z erekcją.
 • Zaburzenia lękowe i depresja – problemy z erekcją mogą w tym przypadku być wynikiem przebiegu choroby lub efektem ubocznym zastosowanych leków.
 • Osobowość mężczyzny – szczególnie narażeni na niepowodzenia w sferze seksualnej są mężczyźni nieśmiali, niepewni siebie, a także mężczyźni o niskim poczuciu własnej wartości.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Wśród biologicznych przyczyn związanych z zaburzeniami erekcji zaliczają się:

 • Problemy natury kardiologicznej – w sytuacji, gdy w naczyniach krwionośnych tworzą się blaszki miażdżycowe, ich średnica się zmniejsza, a krew ma coraz mniej miejsca, konsekwencją są problemy z potencją.
 • Schorzenia sercowo-naczyniowe – mowa tutaj o takich chorobach jak: nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, choroba wieńcowa, choroby naczyń krwionośnych. Uszkodzone naczynia krwionośne w mniejszym stopniu transportują krew do i z członka, jak również mają problem z utrzymaniem jej w nim, aby pozostał usztywniony.
 • Cukrzyca typu 1 i 2
 • Schorzenia neurologiczne – choroby jak stwardnienie rozsiane, udar mózgu, uraz bądź choroby rdzenia kręgowego powodują w znacznym stopniu ograniczenie w przesyłaniu impulsów z centralnego układu nerwowego do penisa, co wpływa na zmniejszenie bądź uniemożliwienie jego wzwodu.
 • Zaburzenia hormonalne – powodują obniżenie się wraz z wiekiem poziomu testosteronu utrudniając uzyskanie i utrzymanie erekcji.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Podsumowanie

Problemy z erekcją mają dwojaki charakter, które pojawiają się w młody wieku, jak i te, które wynikają z aspektów biologicznych. Musimy sobie zdawać sprawę, że zaburzenia erekcji w młodym wieku występują rzadziej niż u starszych i mają zazwyczaj inne podłoże, gdyż wynikają w głównej mierze z kondycji psychicznej, jak i zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego i gospodarce hormonalnej. Po 40-stym roku życia sytuacja ulega zmianie, gdyż zaburzenia erekcji najczęściej są wynikiem naturalnego starzenia się organizmu- obniżonego poziomu testosteronu. Nie można również nie wspomnieć, że po czterdziestce na problemy z erekcją wpływ mają także choroby ogólnoustrojowe i przyjmowane leki. Tego typu problemy najczęściej dotykają mężczyzn z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, chorobami układu nerwowego, chorobami układy płciowego, zaburzeniami endokrynologicznymi, niewydolnością nerek i innymi chorobami układu moczowego, depresją i nerwicami.

Zaburzenia erekcji występują w sytuacji, gdy pomimo ochoty na seks, mężczyzna nie jest zdolny do osiągnięcia bądź utrzymania twardości członka. Jeśli mimo odpowiedniej stymulacji seksualnej, mężczyzna nie jest w stanie odbyć zadowalającego stosunku musimy sobie zdawać sprawę, że to mogą być początki problemów z erekcją. Musimy sobie zdawać sprawę, że nawet drobne zmiany w codziennym życiu są w stanie zmniejszyć ryzyko występowania problemów z erekcją. Musimy sami podjąć działania zmierzające do rozwiązania problemu. Może się to okazać leczenie przy współpracy z partnerką, szczera rozmowa z psychologiem, czy też zmiana diety i większa aktywność fizyczna.

Nie lekceważ zaburzeń erekcji i nie zwlekaj z wizytą u lekarza specjalisty, gdyż mogą być źródłem poważnych chorób. Współczesna wiedza oraz metody leczenia sprawiają, że Twój problem można wyleczyć.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *