Strona główna » Jak pozbyć się problemów z erekcją?
Jak pozbyć się problemów z erekcją

Jak pozbyć się problemów z erekcją?

Problem z erekcją podczas stosunku to problem dotykający mężczyzn  młodym, jak i starszym wieku. Przyczyn ich występowania jest wiele. Mogą wynikać z powodów biologicznych, psychologicznych, jak również z nieodpowiedniego stylu życia. Uspokajamy, że wiele z tych przyczyn jesteśmy w stanie wyeliminować bez konieczności poddawania się zabiegom medycznym. Pierwsze, co to musimy ustalić przyczynę występowania problemów z erekcją w trakcie stosunku.

Z medycznego punktu widzenia o zaburzeniach wzwodu mówi się w sytuacjach, gdy:

  • występuje pełen wzwód, ale pojawia się problem z utrzymaniem erekcji podczas stosunku z partnerką,
  • występuje niepełny wzwód, niewystarczający do odbycia stosunku seksualnego,
  • następuje całkowity zanik erekcji.

Przyczyny problemów z erekcją

Psychologiczne – musimy zdać sobie sprawę, że przyczyna tkwi w nas samych, gdyż wiązana jest z obawami i lękiem przed kompromitacją. Co więcej, niejednokrotnie zaburzenia erekcji wywołuje brak doświadczenia w zaspokojeniu oczekiwań własnych, jak i samej partnerki. Ponadto, spróbuj popracować również nad własną samooceną, gdyż poczucie niskiej wartości nie działa na twoją korzyść. Psychologiczne przyczyny zaburzeń erekcji mogą również wynikać z przemęczenia lub długotrwałego stresu. Musisz oddzielić życie zawodowe od prywatnego i skoncentrować się na sobie. Zadbaj o odpowiednie wysypianie i potrzebny wypoczynek. Są to aspekty, które poprzez zmianę nastawienia, pracy nad sobą jesteśmy w stanie sami wyeliminować bez konieczności udawania się do lekarza specjalisty.

Przyczyny problemów z erekcją

Medyczne – w tym przypadku akurat konsultacja z lekarzem specjalistą jest w stanie przybliżyć nam faktyczny powód wszelkich zaburzeń. Wśród najczęściej wymienianych przyczyn zaburzeń erekcji wyróżnia się: nieprawidłowości w budowie prącia (np. problemy z napletkiem lub skrzywienie penisa), choroby naczyniowe, urazy, problemy z układem krążenia, wysoki poziom glukozy we krwi, czy też niewystarczającą ilość wytwarzanych hormonów płciowych. Niejednokrotnie problemy z erekcją mogą mieć podłoże hormonalne, gdyż wraz z wiekiem spada poziom testosteronu, co w znacznym stopniu wpływa na niższe ukrwienie prącia.

Nieodpowiedni styl życia – bez wątpienia ma wpływ na zaburzenia erekcji, które obejmują największą grupę przypadków. Mowa tutaj o: nadużywaniu używek (papierosów, alkoholu), stresie, niewystarczającej aktywności fizycznej, niewłaściwej diecie bogatej w tłuszcze i cukry, a ubogiej w witaminy i minerały. Co więcej, przyjmowanie steroidów w celu budowania tkanki mięśniowej ma niekorzystny wpływ na erekcję u mężczyzn.

Co zrobić, gdy problem pojawia się w trakcie stosunku

Po pierwsze, nie panikuj. Stres negatywnie działa na twoją psychikę nasilając cały problem. Musisz się uspokoić i zrelaksować, gdyż stres w niczym nie pomaga. Niewielkie problemy z erekcją podczas stosunku niewiele mają wspólnego z impotencją i nie ma co się nadmiernie denerwować. Co możesz w takiej sytuacji zrobić?

  1. Spróbuj zmienić pozycję i rozpocznij stymulację jeszcze raz. Rób to powoli, bez pośpiechu. W takiej sytuacji może pomóc również zachowanie partnerki. Może ona na przykład przejąć inicjatywę i zacząć stymulować członka partnera, dotykając go lub ocierając się o niego. Prowadzi to do wytwarzania ciepła, co z kolei korzystnie działa na członka partnera sprawiając, że napływa do niego więcej krwi, co prowadzi do jego ponownego usztywnienia i wzwodu. To właśnie zmiana sposobu stymulacji, jak i ciepło powinny pomóc w zaistniałej sytuacji. Warto również wydłużyć grę wstępną z partnerką koncentrując się na pieszczotach i doznaniach, a nie przechodźcie od razu do samego aktu seksualnego. Pośpiech nie jest twoim sprzymierzeńcem.
  2. Użyj zabawek erotycznych, które niejednemu mężczyźnie pomogły rozwiązać problem z zaburzeniem erekcji. Ich zadaniem jest stymulacja prostaty i mięśni okalających podstawę penisa. Jak to działa na mężczyznę? Kulki analne w znacznym stopniu powodują wzmocnienie i wydłużenie erekcji w trakcie stosunku z kobietą. Czy kobieta nie odczuwa wówczas dyskomfortu? Nic bardziej mylnego. Twoja partnerka również zaobserwuje, że jej doznania są bardziej intensywne, a samą penetrację odczuwa jako głębszą i jednocześnie przyjemniejszą. Innym gadżetem specjalnie dla mężczyzn jest pierścień erekcyjny, którego używanie wpływa na wydłużenie erekcji nawet o 20 minut. Jak to działa? Obręcz pierścienia zakłada się u podstawy penisa i dzięki temu gadżet ogranicza odpływ krwi z prącia. Dodatkowym atutem takiego pierścienia jest fakt, że może być wyposażony w stymulator łechtaczki i wibracje, które zwiększają doznania partnerki.
  3. Zacznij ćwiczyć mięśnie Kegla, które polegają na napinaniu mięśni dna miednicy (otaczające pochwę, cewkę moczową i odbytnicę), ale bez napinania mięśni pośladków i mięśni brzucha. Wykonywane w sposób systematyczny i prawidłowy trzy razy dziennie przez minimum 5–10 minut potrafią zdziałać cuda. Zaleca się, aby jedna seria ćwiczeń obejmowała co najmniej 5 powtórzeń (5-8 sekund napięcia – 10 sekund rozluźnienia). Ćwiczenia mięśni Kegla mają na celu wydłużenie stosunku, jak również poprawę kontroli nad wytryskiem.
  4. Zrezygnuj z wszelkiego rodzaju zrywek, gdyż mogą osłabiać erekcję w tracie odbywania stosunku.
  5. Przejdź na zdrowy styl życia z uwzględnieniem zdrowej diety i większej aktywności fizycznej, gdyż mogą one pomóc w niwelowaniu problemów z erekcją w przyszłości. Pamiętaj również o tym, aby zadbać o odpowiedni wypoczynek i sen, gdyż zmęczenie niekorzystnie działa na aktywność seksualną.

Przyczyny problemów z erekcją

Podsumowanie

Każdy mężczyzna powinien sobie zdawać sprawę, że za erekcję odpowiadają trzy rodzaje układów: krwionośny, nerwowy i hormonalny. Rolą pierwszego z nich jest doprowadzenie zwiększonej ilości krwi do członka powodując zwiększenie jego objętości przy jednoczesnym jego usztywnieniu, co umożliwia odbycie stosunku. W sytuacji, gdy erekcja ulega stopniowemu zanikowi (krew odpływa z prącia), układ nerwowy kontroluje mechanizm działania zastawek, zapobiegających przedwczesnemu odpływowi krwi z penisa. Układ nerwowy już wcześniej rozpoczyna swoją pracę, gdyż to właśnie on odbiera bodźce wzbudzające pobudzenie seksualne i decyduje o tym, czy erekcja w ogóle się pojawi. Niemniej musimy sobie zdawać sprawę, że najważniejszą rolę odgrywa tutaj układ hormonalny, gdyż to właśnie on wpływa na ilość produkowanego testosteronu, którego znaczny spadek we krwi powoduje zaburzenia erekcji.

W sytuacji, gdy nasze rady nie okażą się pomocne, należy skontaktować się z lekarzem specjalistą, gdyż przyczyna zaburzeń erekcji może tkwić gdzieś głębiej. Szczegółowa diagnostyka wykaże, że za problemy z utrzymaniem erekcji odpowiadają zmiany miażdżycowe, choroby neurologiczne lub spadek poziomu androgenów we krwi. Jednak nie martw się na zapas, gdyż medycyna na przestrzeni lat mocno się rozwinęła, dzięki czemu możliwe będzie przywrócenie satysfakcjonującego życia seksualnego.

Nie zwlekaj tylko rozpocznij starania już dzisiaj i ciesz się wyjątkowymi doznaniami z ukochaną partnerką!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *